slide4 - Galerie slider
slide1 - Galerie slider
slide5 - Galerie slider
slide3 - Galerie slider

Victorie și final de sezon 2018-2019 pentru echipa de baschet a MNCR în Campionatul Judeţean de Baschet Amator Covasna

Victorie și final de sezon 2018-2019 pentru echipa de baschet a MNCR

în Campionatul Judeţean de Baschet Amator Covasna

Vineri, 07 iunie 2019, Sala de Sport a Colegiului Naţional „Mihai Viteazul” din Sfântu Gheorghe a găzduit ultima etapă a Play-out-ului Campionatului Judeţean de Baschet Amator Covasna.

De la ora 19.30 s-a disputat partida dintre Rozdás Csont şi Muzeul Naţional al Carpaţilor Răsăriteni.

Partida a fost arbitrată în teren de Szonda A. și Dombi Sz., masa oficială fiind asigurată de Kovasch N., şi Pacsó N.

Componenţa echipelor a fost următoarea:

MNCR: Antonescu, Buzea, Cernea, Chiricescu, Năstăsescu, Neagu.

Rozdás Csont: Szabó R., Kis L., Palkó S., Tibodi F., Bitai Sz., Székely N., Miska B., Bordás N.

Echipa Rozdás Csont a avut un start de partidă excelent, un ritm de joc bun și a preluat conducerea la finalul primului sfert cu scorul de 16-7. În sfertul al doilea echipa MNCR s-a impus și l-a câștigat cu scorul de 15-4.

În sfertul al treilea, MNCR a înscris 18 puncte, în timp de Rozdás Csont a marcat 7 puncte. Înaintea ultimului sfert tabela de marcaj indica scorul de 40-27 pentru echipa MNCR.

Sarcină grea pentru Rozdás Csont în ultimul sfert de a întoarce situația pe tabela de marcaj. Ultimul sfert a fost adjudecat tot de echipa MNCR care a reușit să se impună la fluierul final al arbitrilor cu scortul de 55-33.

Cu această victorie, echipa de baschet MNCR a obținut Locul 1 în Play-out-ul Campionatului Judeţean de Baschet Amator Covasna, ediția 2018-2019.

Miercuri, 12 iunie 2019, în Sala de Sport a Colegiului ”Mikes Kelemen” din Sfântu Gheorghe, programează de la ora 21.00 ultima partidă din cadrul finalei Da BombTom Touch, pentru desemnarea campioanei din acest sezon 2018-2019.

Informaţii despre program, echipe şi rezultate din cadrul campionatului pot fi văzute pe: https://www.facebook.com/makbaj/?ref=br_rs