slide1 - Galerie slider
slide5 - Galerie slider
slide3 - Galerie slider
slide4 - Galerie slider

Prima înfrângere pentru echipa în Play Out-ul Campionatului Judeţean de Baschet Amatori Covasna Ediția 2018-2019

Prima înfrângere pentru echipa în Play Out-ul

Campionatului Judeţean de Baschet Amatori Covasna

Ediția 2018-2019

Echipa de baschet a MNCR a pierdut prima partidă în Play-off-ul Campionatului Judeţean de Baschet Amatori Covasna, disputată în data de 22 mai 2019, ora 21.00 împotriva echipei No Stress.

Partida a fost arbitrată de Kovasch N. şi Szonda A., masa oficială fiind asigurată de Pacso N. şi Botos N.

Componenţa echipelor a fost următoarea:

MNCR: Năstăsescu, Domokos, Cernea, Soare, Socaciu, Buzea, Chiricescu, Neagu, Antonescu.

No Sterss: Pakucs, Magyarosi, Raduly, Piroska, Daragus, Pal.

Primul sfert al partidei a fost adjudecat de echipa MNCR cu scorul de 10-5. În sfertul al doilea, echipa No Stress s-a revanșat și a câștigat sfertul cu scorul de 14-13. La jumătatea partidei situația pe tabela de marcaj era de 23-19 pentru echipa MNCR.

În a doua jumătate a partidei echipa MNCR nu a jucat la randamentul maxim și pe fondul unor ratări repetate a reușit să marcheze numai 16 puncte. Pentru echipa No Stress, condusă în teren de Pal Cs., ultima parte a partidei s-a dovedit foarte bună pentru că echipa a marcat 22 de puncte.

În ultimele secunde de joc, ambele echipe puteau să câștige partida,. Pe fondul unor ratări în atac ale echipei MNCR, la care se adaugă și câteva decizii ale arbitrilor care au favorizat echipa No Stress, aceasta din urma a reușit să câștige partida cu scorul de 41-39.

Informații despre program, echipe și rezultate din cadrul campionatului pot fi văzute pe: https://www.facebook.com/makbaj/?ref=br_rs